ZALESIE GÓRNE: WIZYTA EKONOMKI GENERALNEJ PSMC S. M. NOEMI GUZZI W POLSCE
 

 W dniach od 9 do 16 kwietnia 2015r przebywała w Polsce S. M. Noemi Guzzi Ekonomka generalna PSMC.  Celem wizyty było  odwiedzenie Polskiej Prowincji Sióstr Orionistek oraz przeprowadzenie spotkania formacyjnego z zakresu ekonomii i administracji. Spotkanie to odbyło się  dniach 11-12 .04.2015 roku w  Domu Prowincjalnym w Zalesiu Górnym,  w którym uczestniczyła 30 osobowa grupa Sióstr Przełożonych i Ekonomek lokalnych oraz Dyrektorek  dzieł.
S. M. Noemi podjęła temat: Ekonomia i zarządzanie w świetle Konstytucji Zgromadzenia, Akt XI Kapituły Generalnej oraz Prawa kanonicznego. Przedstawiła różnicę między administracją, a ekonomią i podkreśliła znaczenie wspólnoty w prowadzeniu dzieł i posług. Zwróciła również uwagę na cztery cechy, które powinna posiadać Siostra pełniąca posługę administracji dobrami Instytutu, a są nimi:  roztropność, wierność, zależność i dystans (ponieważ są one tylko administratorkami rzeczy, które należą do Kościoła i ubogich). Podczas spotkania podjęła także bardzo aktualny temat - Charyzmat i współczesne wyzwania.

Po spotkaniu w Zalesiu Górnym S. M. Noemi odwiedziła wspólnoty Sióstr Orionistek w Piątku, Włocławku, Ciechocinku oraz Otwocku.

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia