Zalesie Górne: Powitanie pielgrzymów ŚDM z Madagaskaru
Już za kilka dni rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży, do Polski już przybywają młodzi ludzie z całego świata. Wczoraj wieczorem na lotnisku Okęcie wylądowały samoloty z grupą młodych z Madagaskaru, w grupie tej były  również S. M. Jocelyne Rasaholiarimalala i Miora Soarihanta Ratsimbazafy, które przybyły do Polski dzięki dofinansowaniu z Projektu Ticet of Mercy.

Polska Prowincja Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia wraz z przyjaciółmi Św. Alojzego Orione – ludźmi o „sercach bez granic” w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego w  2014 roku rozpoczęła realizację  Projektu „Ticket of Mercy”- miej „serce bez granic”! podaruj bilet miłosierdzia! Projekt  ten, skierowany do ludzi  młodych, w krajach misyjnych, w których posługują Siostry Orionistki  oraz na Ukrainie, miał na celu zbieranie środków na dofinansowanie biletów  na ŚDM. Do włączenia się w tę misyjną inicjatywę została zaproszona każda siostra i każda wspólnota, a także każda osoba, parafia, rodzina, grupa, szkoła. Dzięki Projektowi ToM dofinansowaliśmy przybycie na ŚDM 18 młodym ludziom z Afryki i Ukrainy.Dzisiaj w naszym Domu prowincjalnym w Zalesiu Górnym gościłyśmy  młodzież z Magadaskaru, któej towarzyszyła S. M. Alojza Kwiatkowska misjonarka od ponad 20 lat posługująca na Madagaskarze. Po wspólnym śniadaniu  był czas na spotkanie z Siostrą prowincjalną oraz z Siostrami ze wspólnoty. Nasi goście, wyrazili swoją radość z przybycia do Polski oraz wdzięczność za otrzymane wsparcie. Polska Prowincja Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w Projekt „Ticket of Mercy”.  Dziękujemy wszystkim darczyńcom,  w sposób szczególny dziękujemy koordynatorom projektu ToM, którzy z pasją i ogromnym zaangażowaniem promowali Projekt. Drodzy "Przyjaciele ks. Orione" - Dagmaro, Justyno, Emilio oraz Drodzy Księża: Grzegorzu i Tomaszu pozostaniecie zawsze w naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie.

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia