Wołomin: Triduum ku czci Ojca Założyciela
Wspólnota Sióstr Orionistek  podczas odprawianego w tym roku Triduum ku czci św. A.Orione przybliżyła postać Założyciela w Jego miłości do Jezusa Ukrzyżowanego , jako Ojca Miłosierdziaoraz bez reszty oddanego papieżowi i  Kościołowi.
9 marca (piątek) Wspólnota Hospicjum uczestniczyła w drodze krzyżowej salami chorych, pochylając się nad tajemnicą cierpienia Chrystusa, oraz człowieka. Drogę poprowadził ks. Michał Kamiński wraz z s. M.Augustyną. Następnego dnia w sobotę towarzyszyliśmy duchowo  inicjatywie „24 godziny dla Pana” trwając na modlitwie adoracyjnej, w Uwielbieniu Boga za dar Jego Miłosierdzia wobec każdego z nas, wobec miejsca naszej posługi, oraz  Zgromadzeń założonych przez św. A. Orione. Natomiast w niedzielę trzeciego dnia Triduum  wolontariusze, pracownicy, wraz z podopiecznymi oraz ich rodziny  w godzinie Miłosierdzia modlili się w intencji papieża Franciszka i Kościoła dziękując za Jego pięcioletni pontyfikat. Przyzywaliśmy również wstawiennictwa ks. A.Orione  dla którego papież oznaczał Credo. Była to odpowiedź na inicjatywę „Jeden za wszystkich ,wszyscy za Jednego”
Oprawę muzyczną całego Triduum  poprowadziła p.Joanna Piankowska wraz z  wolontariuszkami Julią oraz Wiktorią.  Natomiast 12 marca uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy św. sprawowanej w kaplicy hospicyjnej pod przewodnictwem ks. Dyrektora.  Deo gratias.

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia