Wołomin: Spotkanie Formacyjno - Opłatkowe ORŚW dniach od 9 do 11 stycznia odbyło się doroczne Spotkanie Formacyjno – Opłatkowe Oriońskiego Ruch Świeckiego. Przygotowała je w tym roku Koordynacja lokalna z Wołomina. Swój wkład miała też miejscowa Wspólnota Sióstr Orionistek, która posługuje w Hospicjum. 
Po wieczornej Eucharystii rozpoczynającej Spotkanie, którą odprawił Ks. Antoni Wita – Prowincjał FDP, wszyscy udali się na Wieczerzę, podczas której podzielili się opłatkiem, składając sobie noworoczne życzenia i śpiewając tradycyjne polskie kolędy. 
Następny dzień rozpoczął się Jutrznią w dolnym kościele parafialnym, po czy udaliśmy się na prelekcję przygotowaną przez Ks. Pawła Bednarka o ważności Słowa Bożego w życiu chrześcijanina. Słowa, które usłyszeliśmy poruszyły nasze serca tak, że nie obeszło się bez dzielenia swoim doświadczeniem na temat czytania i wprowadzana w życie najważniejszej Księgi, jaką jest Pismo św.
Kolejnym interesującym punktem Spotkania było świadectwo Klaudii Zielińskiej, która opowiedziała o pracy Sióstr Orionistek na misjach w Kenii i o swoim doświadczeniu jako wolontariuszki w Laare oraz o projekcie „Studia dla Laury”. Laurę Makena, która pochodzi z naszej misji w Laare, wszyscy obecni poznali osobiście, gdyż przyjechała na to spotkanie razem z p. Krystyną Król. 
Po południu całą grupą, udaliśmy się do Bazyliki Mniejszej w Kobyłce na Eucharystię, 
a następnie do „Schroniska Ks. Orione” w Czarnej, gdzie zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci. Kierownik Schroniska - Ks. Paweł Wrąbel opowiedział o specyfice dzieła, jego trudnościach, problemach, ale i radościach. Po kolacji, zatrzymaliśmy się w kaplicy Schroniska na krótką Adorację Najświętszego Sakramentu i tradycyjne „słówko na dobranoc”. 
Spotkanie MLO zakończyło się niedzielną Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Prowincjała i serdecznym pożegnaniem przy obficie zastawionym stole. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia