Włocławek: Majówka oriońska
„Młody człowiek musi być przekonany, że pragniemy jego dobra, że żyjemy nie dla samych siebie ale dla niego, że kochamy go szczerze”.

Te słowa św. Alojzego Orione bliskie są wszystkim osobom, które zebrały się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (Orionistki), przy ul. Leśnej 3 we Włocławku. Okazją do spotkania była Majówka Oriońska, która odbyła się 23 maja 2016r. Spotkanie rozpoczęła o godz. 17.00 Dyrektor, s.Marta Kalinowska witając zebranych gości wśród których była obecna także Przełożona Prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Orionistek s.Józefina Klimczak wraz z Ekonomką Prowincjalną s.Józefą Kalinowską i misjonarką z Kenii s.Alicją Kaszczuk. Już w bramie Ośrodka goście witani byli przez kwartet SURMA BRASS z kobietą grającą na trąbce – przyjacielem Ośrodka p. Anną Kaźmierczak. Pierwszym punktem programu było przedstawienie pt. "O Królewnie Wandzie co wolała smoka" w wykonaniu wychowanek SOW. Występ zrobił duże wrażenie na zebranych gościach i został nagrodzony gromkimi brawami. Dziewczęta do występu przygotowała s.Sylwia Bigaj wspomagana przez p.Magdalenę Gorzkowską - wolontariuszkę SOW. Majówkę ubogacił również występ dziewcząt ze Szkoły Tanecznej PULS Włocławek KIDS. Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Zaproszeni goście także tego roku mogli cieszyć się ciepłą i radosną atmosferą domu przy ul. Leśnej. Obecni byli przedstawiciele: Biura poselskiego PiS, Przewodniczący Rady Miasta z Radnymi, dyrektorzy urzędów i instytucji z terenu miasta, przyjaciele i dobrodzieje SOW, dyrekcja i nauczyciele z ZS nr 3 i ZSS, dyrektorzy włocławskich Domów Dziecka, Prezesi włocławskich firm, przedstawiciele zaprzyjaźnionych Fundacji i Stowarzyszeń, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia działające przy SOW „Żyj dla innych”, członkowie grupy „Deo gratias” funkcjonującej przy wspólnocie zakonnej, siostry i pracownicy SOW z rodzinami oraz wychowanki. Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy, zwiedzanie terenu rekreacyjnego, jarmark orioński i poczęstunek (tradycyjny bigosik i drożdżówka oczywiście z wyrobu własnego sióstr). Ze względu na przeżywany miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, spotkanie zakończyła odśpiewana wspólnie Litania Loretańska.

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia