Triduum powołaniowo - misyjne w Jaworznie i Wadowicach
W sobotnie popołudnie, dn. 20 października 2018 r. S.M. Dominika Maciejewicz, S.M. Alberta Pietroczuk i S.M. Amabilis Gliniecka uczestniczyły w Eucharystii w domu Betlejem w Jaworznie, gdzie w klimacie ogromnej życzliwości i rodzinnego ciepła mogły podzielić się świadectwem swojego powołania i misji realizowanej według charyzmatu św. Alojzego Orione. 

"Misje odnawiają Kościół" - te słowa Ojca Świętego Franciszka, zaczerpnięte z Orędzia na 92. Niedzielę Misyjną, stały się osnową refleksji i świadectwa, którym Siostry ze wspólnoty w Zalesiu Górnym dzieliły się z wiernymi z parafii św. Karola Boromeusza w Jaworznie. Niedzielne spotkanie miało charakter misyjno-powołaniowy i stało się okazją do "zarażania miłością" poprzez aktywne włączanie się w dzieła misyjne, a także promocji powołań, zwłaszcza do Zgromadzenia Sióstr Orionistek, Adoratorek Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św., jedyna w Polsce Siostra sakramentka niewidoma, S.M. Dominika , wyraziła swoją wdzięczność wobec Bożej Opatrzności za możliwość realizowania powołania do życia konsekrowanego oraz ofiarowania swojej niepełnosprawności w intencji osób niewierzących. Po każdej Eucharystii wierni mogli ucałować relikwie św. Alojzego Orione oraz prosić siostrę o modlitwę w swoich osobistych intencjach. 

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II Siostry udały się do Wadowic. Celem pielgrzymki było m.in. przekazanie do Muzeum Papieskiego ziemi przywiezionej z Kenii przez S.M. Albertę.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Stanisławowi Dybeł oraz ks. Mirosławowi Tosza za życzliwe przyjęcie, ducha misyjnego i serca otwarte dla potrzebujących.

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia