Toruń: Spotkanie ze studentami na UMKDnia 19.01.2015 roku, Siostra Jolanta Staniszewska z włocławskiej wspólnoty gościła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odpowiadając na zaproszenie dr Lidii Wiśniewskiej, Siostra na Wydziale Nauk Pedagogicznych na zajęciach z terapii systemowej dla studentów III roku studiów I stopnia z pedagogiki specjalnej opowiedziała o pracy w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym we Włocławku. 
W ciekawy sposób przedstawiła funkcjonowanie dziewcząt przebywających w placówce, mówiła o formach zajęć pozalekcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem zajęć terapeutycznych, które prowadzi w SOW, podzieliła się też doświadczeniem współpracy z rodzinami wychowanek oraz przedstawiła losy tych dziewcząt, które opuściły już mury Ośrodka. 
Siostra Jolanta pokazała prezentacje o placówce oraz zajęciach w niej prowadzonych, co przyczyniło się do bardziej obrazowego odbioru rzeczywistości włocławskiego Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Dr Lidia Wiśniewska podziękowała Siostrze za ubogacenie słuchaczy wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zaś same zajęcia prowadzone przez siostrę zakonną były niecodziennym wydarzeniem i pozytywnym doświadczeniem dla studentów pedagogiki specjalnej. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia