Santa Maria la Longa: Orioński Dzień Misyjny 2018
W dniach 10 – 11. 03.2018 r. wspólnota Matki Bożej z Loreto w Santa Maria la Longa, przy współpracy Księży Orionistów zorganizowała Orioński Dzień Misyjny.

            Siostry zaprosiły s. M. Jeanne D’Arc – druga w historii siostrę z Wybrzeża Kości Słoniowej, obecnie przebywającą w Rzymie, ktora w czasie Mszy Św. w Palmanova i Sottoselva dała świadectwo swojego powołania oriońskiego i misyjnego.

            Siostra wyraziła ogromną wdzięczność pod adresem pierwszych trzech siostr, które dały początek misji w Anyama - peryferia stolicy Abidjan, tb. 20.11.1995 r. wspomnienie Matki Boskiej Opatrzności. S.M. Jeanne D’Arc dziękowała Bogu za ich ofiarność i wspaniałomyślność w trosce o ubigich i najbardziej potrzebujących zgodnie z charyzmatem ks. Orione.

Misjonarka podkreślała wielkie znaczenie dzieł miłosierdzia i osobistego świadectwa w głoszeniu Ewangelii na afrykańskiej ziemi.

            Po zakonczeniu liturgii wierni mogli wesprzeć materialnie misje sióstr Orionistek na Wybrzeżu Kości Słoniowej za dobrowolną ofiarą nabywając wyroby rękodzielnicze.

            W niedzielne popołudnie misjonarka spotkała się również z podopiecznymi i pracownikami Małego Cotolengo – Domu dla osób z niepełnosprawnością gdzie  za pomocą prezentacji multimedialnej opowiedziała o działalności apostolskiej Vice – Delegacji Notre Dame de l’Espérance ( Wybrzeże Kości Słoniowej, Togo, Burkina Faso)

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia