Otwock: Nazaret - Warsztaty i Dzień DzieckaW czwartek 29 maja rozpoczęły się w Domu Nazaret dla samotnych kobiet i matek z dziećmi warsztaty „1000 pierwszych dni dla zdrowia” prowadzone przez Bank Żywności w Warszawie. Celem spotkań jest przybliżenie mamom zasad zdrowego żywienia dzieci, które ma ogromny wpływ na programowanie zdrowia najmłodszych. Kluczowym etapem jest okres, w którym dziecko rozwija się w łonie matki, a następnie pierwsze lata jego życia. To, w jaki sposób żywią się przyszłe mamy oraz to, co później podają swoim maluchom wpływa na ich zdrowie w dorosłym życiu. 
Pierwsze spotkanie cieszyło się zainteresowaniem mam, które miały dużo pytań dotyczących prawidłowego odżywiania swoich pociech. W czerwcu zaplanowane są jeszcze dwa spotkania. Pragniemy wyrazić wdzięczność organizacji Bank Żywności SOS za włączenie naszego domu w program warsztatów „1000 pierwszych dni dla zdrowia” 
 
Dzień Dziecka w Domu Nazaret 
W sobotę 7 czerwca Wolontariusze z Koła Wolontariatu "Empatia" Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznego w Otwocku przygotowali Dzień Dziecka w naszym Domu. Dzieci mogły uczestniczyć w różnych grach, zabawach i konkursach. Były także stoiska gdzie nasi milusińscy mogli wykazać się poprzez rysowanie, lepienie z masy solnej i wykonywanie zwierząt z baloników. Nie zabrakło też wspólnego grillowania. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezent. Dziękujemy wolontariuszom oraz opiekunom p. Marcinowi Skorupa i Ks. Marcinowi Wojtczak za przygotowanie Dnia dziecka w naszym Domu. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia