Koło: Prymicje w DPS
16 czerwca 2015 r. Siostry, Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek w Kole uczestniczyli w Mszy świętej  prymicyjnej celebrowanej przez ks. Radosława Zabłockiego - neoprezbitera  Archidiecezji Detroit w USA. Podczas dziękczynnej Eucharystii  za 100 lat istnienia Zgromadzenia PSMC  Ks. Radosław, pochodzący z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, podzielił się świadectwem swojego powołania kapłańskiego, które realizuje w duchu służby Bogu i drugiemu człowiekowi w odległym zakątku świata. Opowiedział o  swojej  dotychczasowej pracy duszpasterskiej w parafii p.w. św. Tekli w Clinton Township. W imieniu wszystkich zgromadzonych S. M. Santa Krupa - Dyrektor DPS i pani Irena - przewodnicząca samorządu mieszkańców życzyły Ksiedzu Neoprezbiterowi  zawierzenia Jezusowi i wytrwania na pięknej i trudnej drodze kapłańskiej. Na koniec ks. Radosław udzielił wszystkim zgromadzonym w kaplicy i przebywającym na salach błogosławieństwo prymicyjne i  pamiątkowe obrazki.

Ks. Radosław Zabłocki ukończył seminarium św. Cyryla i Metodego w  Orchard Lake i przyjął święcenia kapłańskie dnia 23 maja 2015 w katedrze w Detroit z rąk ks. Arcybiskupa Allena H. Vigneron.

 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia