Koło: Dzień Chorego w Domu Pomocy Społecznej Sióstr OrionistekUroczysta Eucharystia połączona z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych była centralnym punktem świętowania XXIII Dnia Chorego w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Orionistek w Kole. 
W czasie Liturgii celebrowanej przez ks. proboszcza Władysława Waszaka, ks. Leszka Kromkę FDP i ks. kapelana Damiana Bułakowskiego zanoszono do Boga prośby o dar „mądrości serca” i łaski potrzebne dla mieszkańców Domu, którzy znoszą ciężar starości i choroby, jak również dla sióstr, pracowników i wolontariuszy, którzy się nimi na co dzień opiekują, stając się – jak to określił Papież Franciszek w tegorocznym orędziu na Dzień Chorego - «oczami niewidomego» i «stopami chromego». Kapłani udzielili chorym obecnym w kaplicy i leżącym w swoich pokojach sakramentu Namaszczenia Chorych, a następnie po nabożeństwie indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na koniec siostra dyrektor Santa Krupa zaprosiła wszystkich na agapę, której główną atrakcją był wspaniały tort. 
Na co dzień jesteśmy pochłonięci pośpiechem, pracą i obowiązkami i łatwo tracimy wrażliwość serca. Dzień taki jak ten pozwala nam wszystkim lepiej zrozumieć wartość cichej opieki nad chorymi i poświęconego im czasu. Deo gratias! 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia