KENIA: Finał wielkopostnej inicjatywy misyjnej
Deo gratias!

W Wielką Sobotę, 04. kwietnia 2015 r. zakończyliśmy realizację Wielkopostnej Inicjatywy Misyjnej „GEDERI” - na rzecz najuboższych mieszkańców Mugoiri. Dzięki wielu ludziom „o sercach bez granic” pomoc żywnościowa dotarła do ok. 120 osób i rodzin.

Nasze spotkanie z ubogimi rozpoczął miejscowy Proboszcz, fr Wiliam Kamau, który pobłogosławił pokarmy na wielkanocny stół oraz zainicjował modlitwę w intencji wszystkich Darczyńców. Następnie nasza Wspólnota z młodzieżą z Oriońskiego Ruchu Świeckiego (MLO) zajęła się dystrybucją zakupionej żywności. Najuboższym ofiarowaliśmy także materace, koce i miski. Do osób starszych, które nie mogły dotrzeć do Kościoła zostali posłani przedstawiciele wspólnoty parafialnej. Odwiedziłyśmy także jedną z najbardziej oddalonych od nas rodzin, którą otoczyłyśmy szczególną opieką z uwagi na trudną sytuację socjalno-bytową i występującą w niej niepełnosprawność intelektualną.

Dzięki Dobrodziejom ze Stanów Zjednoczonych wiele osób otrzymało także różańce, a do dzieci trafiły maskotki i witaminy.

Dziękujemy z serca wszystkim OFIARODAWCOM, a także Polskiej Prowincji naszego Zgromadzenia za udzieloną nam pomoc, życzliwość i wsparcie naszej inicjatywy. W Waszych intencjach,w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, tj. 05.04.2015 r. - została odprawiona Msza św. Niech Dobry Bóg błogosławi, obdarza potrzebnymi łaskami i wynagradza świadczone dobro!

 

Z darem modlitwy i świątecznymi życzeniami:

S.M. Amabilis ze Wspólnotą Sióstr Orionistek z Mugoiri w Kenii

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia