Dzień Misyjny w parafii pw. Piotra i Pawła„Światowy Dzień Misyjny jest uprzywilejowanym momentem, w którym wierni z różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwy i konkretne gesty solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terytoriach misyjnych” – napisał papież Franciszek w orędziu na Światowy Dzień Misyjny, w tym roku przypadający w niedzielę 19 października. W ten dzień w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku gościła s. M. Alojza Kwiatkowska ze zgromadzenia sióstr Orionistek, która w czasie Mszy świętych przedstawiła sytuację rozwijającego się młodego Kościoła na Madagaskarze i opowiedziała o swojej pracy wśród najuboższych mieszkańców wyspy. Misjonarce towarzyszyły współsiostry ze wspólnot zakonnych z Ciechocinka i Włocławka. 
Dziękujemy ks. proboszczowi Grzegorzowi Karolakowi za otwartość i gościnne przyjęcie. Z serca dziękujemy także wszystkim parafianom za duchowe i materialne wsparcie misji sióstr Orionistek na Madagaskarze. Zachęcamy i prosimy nadal o codzienną modlitwę w tej intencji, by radosna wieść o zbawieniu dotarła do wszystkich ludzi. 
 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia