Bytom: Niedziela Dobrego Pasterza
W IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza Kościół obchodzi  52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z tej okazji w Parafii św. Jacka w Bytomiu gościły Siostry Orionistki, które w  czasie Mszy świętych wspólnie z parafianami modliły się w intencji młodych ludzi stojących przed wyborem drogi życiowej i dzieliły się świadectwem swojego powołania. Do dziękczynienia i modlitwy skłaniała też okoliczność, że zarówno Zgromadzenie Sióstr Orionistek jak i parafia św. Jacka obchodzą w tym roku setną rocznicę swojego istnienia.

Powołania są darem Boga dla modlącej się wspólnoty - podkreśliła s. M. Sylwia Bigaj, która dzieliła się tego dnia świadectwem swego powołania i opowiadała o charyzmacie i działalności apostolskiej Sióstr Orionistek. Zwróciła się do obecnych na liturgii osób z apelem o modlitewny szturm do nieba w intencji powołań, podkreślając zwłaszcza wielką rolę rodziny. Na przykładzie św. Alojzego Orione, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Orionistek, który jako młody człowiek poszukiwał swojej drogi życiowej najpierw u franciszkanów i salezjanów, by w końcu wstąpić do seminarium diecezjalnego w Tortonie. Podkreśliła też wielkie znaczenie rozeznania duchowego i modlitwy w poszukiwaniu woli Bożej. Do Bytomia przyjechały także s. M. Santa Krupa, s. M. Beata Bielecka, s. M. Gracjana Wiśniewska i s. M. Agnieszka Machaj, które włączyły się w przygotowanie liturgii i poprowadziły nabożeństwo powołaniowe.

Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich, którzy pomogli w organizacji prelekcji, zwłaszcza do s. M. Santy Krupa za zorganizowanie wyjazdu, oraz s. M. Miriam Sip i współsióstr z bytomskiej wspólnoty.  Podziękowania kierujemy także na ręce ks. proboszcza Tadeusza Palucha i księży posługujących w parafii św. Jacka w Bytomiu za gościnność oraz wrażliwość na sprawę budzenia powołań do życia konsekrowanego. 

http://www.orionistki.pl/pl,page,charyzmat,22.html   Św. Alojzy Orione                   Księga Intencji Do pobrania Księga Gości Forum Linki Multimedia
Orionistki w Polsce Orionistki w Polsce
Orionistki na świecie Orionistki na świecie
Rodzina Oriońska Historia Zgromadzenia